Simona Halepová bude hlavní hvězdou nadcházejícího turnaje Prague Open. Za světovou dvojkou je ve startovní listině Chorvatka Petra Martičová. První čtyřku nasazených hráček uzavírají Belgičanka Elise Mertensová a Ukrajinka Dajana Jastremská. 

Českou jedničkou v hlavní soutěži bude Barbora Strýcová, která bude startovat v Praze na turnaji WTA pošesté v kariéře. V loňském roce si na pražské antuce zahrála semifinále. 

Do hlavní soutěže se dostaly ještě Kateřina Siniaková a Kristýna Plíšková. Další dvě české tenistky budou startovat na divokou kartu – Barbora Krejčíková a patnáctiletá Linda Fruhvirtová, pro kterou půjde o premiérový start na turnaji WTA. Třetí divoká karta byla udělena Kanaďance Eugenie Bouchardové.

Z českých hráček se omluvily Markéta Vondroušová a Karolína Muchová.  „Nebylo to snadné rozhodnutí, miluji turnaje v Praze, ale návrat na kurty není snadný a moje tělo není silné, jak jsem si myslela. Potřebuji čas na odpočinek, abych mohla v sezóně pokračovat silnější,“ uvedla Vondroušová.

„Moc mě mrzí, že jsem se z turnaje na Spartě musela po poradě v mém týmu odhlásit, ale s ohledem na termínovou listinu jsme zahájili přípravu na tvrdém povrchu před cestou do Ameriky a turnaj na antuce do tohoto plánu nezapadá,“ vysvětlila Muchová.

„Změny v seznamu přihlášených plynou ze situace ve světě a měnících se pravidel pro cestování. Jistě hraje roli i to, že se za necelý měsíc uskuteční i US Open, což řadu hráček ovlivnilo. Ale i tak je pole hráček v hlavní soutěži velmi silné a čeká nás skvělý turnaj,“ uvedl jeho ředitel David Trunda.

V sobotu se na pražské Spartě rozběhnou kvalifikační boje, ve kterých si tenistky zahrají o čtyři postupová místa do hlavní soutěže. O poslední pozici v hlavní soutěži Prague Open se rozhodne na Palermo Ladies Open.

Los kvalifikace (začátek 8.8. v 10:00)
A.Bolsovová (ESP) [1] – U.Eikeriová (NOR)
M.Sherifová (EGY) – G.Gatto-Monticoneová (ITA)
L.Paarová (ROU) – L.NOSKOVÁ [WC]
L.Küngová (SUI) – L.Samsonová (RUS) [5]
A.Friedsamová (GER) [2] – M.Kostjuková (UKR)
N.BARTŮŇKOVÁ [WC] – T.MARTINCOVÁ
L.Arruabarrenová (ESP) – J.MALEČKOVÁ 
S.Sandersová (AUS) – Y.Bonaventurová (BEL) [8]
T.Korpatschová (GER) [3] – J.Cristianová (ROU)
Y.Wickmayerová (BEL) – N.Podorská (ARG)
I.de Vroomová (NED) – E.Ruseová (ROU)
L.HAVLÍČKOVÁ [WC] – A.Sasnovičová (BLR) [6]
O.Dodinová (FRA) [4] – L.Curenková (UKR) 
E.Perezová (AUS) – B.PALICOVÁ [WC]
I.Baraová (ROU) – M.Frechová (POL)
A.Komardinová (RUS) – K.Juvanová (SLO) [7]

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Obsazení hlavní soutěže je téměř jasné. ?⤵️ ? Divokou kartu dostaly kromě Genie Bouchard také Barbora Krejcikova a Linda Fruhvirtová. ? 4️⃣ hráčky mají možnost se probojovat z kvalifikace ?? o posledním místě se rozhodně na Palermo Ladies Open / ?? The main draw is almost finalised! ? @geniebouchard as well as @bkrejcikova and @lindafruhvirtova got a wild card which means that 4 players have chance to make it through the qualification rounds! We are waiting for the results from @palermoladiesopen where it will be decided about the last spot! ?? #pragueopen2020 #wta #tennis #tennisworld #tenis #tkspartapraha #tenisovysvet @wta @tenisovysvetcz @jsmeceskytenis

Příspěvek sdílený Prague Open 2020 (@tennispragueopen),Srp 7, 2020 v 9:26 PDT