Kr. Plíšková je po skreči soupeřky v semifinále dvouhry
Kristýna Plíšková (69.) se na domácím Prague Open stala první semifinalistkou. Češka sice nerozehrála na centrálním dvorci zápas s Anou Bogdanovou (92.) dobře, když musela za stavu 1:5 po dvou ztracených servisech odvracet setbol, nakonec ale úspěšným kraťasem snížila na 2:5, čímž duel smolně skončil. Sedmadvacetiletá Rumunka si totiž při pokusu o jeho doběhnutí natáhla již obvázaný stehenní sval a nebyla schopna v utkání pokračovat.

O finále si Kristýna Plíšková zahraje s nasazenou trojkou Elise Mertensovou z Belgie.

Krejčíková se Siniakovou postupují do semifinále debla
Česká dvojice Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková postoupila na domácím turnaji v Praze do semifinále Ve čtvrtfinále si poradila s ruským párem Kudermětovová, Pavljučenkovová po setech 6:1 a 7:6.

První set byl jasnou záležitostí favoritek. Češky povolily soupeřkám jediný gem, celý set ovládly za 24 minut, proti setbolu Pavljučenkovová returnovala do pásky. Ve druhém dějství Rusky zabraly a bojovaly až do posledních okamžiků o posunutí utkání do rozhodujícího supertiebreaku. Dvakrát dokázaly dohnat ztrátu brejku, dokonce odvrátily mečbol. Ale v klíčovém tiebreaku tahaly za pomyslný kratší konec provazu, proti českému páru v něm uhrály jediný bod. Nasazené jedničky zvládly čtvrtfinále ve dvou setech za 73 minut, zabránit v cestě do finále se jim pokusí rumunský pár Niculescuová, Olaruová.

Lucie Hradecká s Kristýnou Plíškovou si zahrají na Prague Open o deblový titul
Turnajové dvojky ukončily šestizápasovou vítěznou šňůru Holanďanky Rusové se Slovinkou Zidanšekovou a ve vyrovnaném souboji zdolaly vítězky minulého podniku v Palermu po třech setech.

V prvním měly navrch české hráčky, ve čtvrtém gemu soupeřky brejkly a získanou výhodu si udržely až do konce setu, který ovládly 6:3. Podobný průběh měl i druhý set, jenž skončil naprosto stejným rozdílem, avšak ve prospěch slovinsko-nizozemského páru. Rozhodnout tak musel supertiebreak, v něm ukázaly pevnější nervy Plíšková s Hradeckou a mohly slavit výhru 10:4.

Osmifinále dvouhry
Irina Beguová (ROU, 82.) – Leonie Kungová (SUI, 157.) 6:7(3), 7:5, 7:6(7)

Čtvrtfinále dvouhry
Ana Bogdanová (ROU, 92.) – KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ (69.) 5:2 skreč Bogdanová
Eugenie Bouchardová (CAN, 330.) – Elise Mertensová (BEL, 23.) 6:4, 1:6, 4:6
Halepová (ROU, 2.) – Magdalena Frechová (POL, 174.) 6:2, 6:0
Irina Beguová (ROU, 82.) – Sara Sorribesová Tormová (ESP, 84.) 6:2, 0:1 přerušeno pro déšť 

Čtvrtfinále čtyřhry
KREJČÍKOVÁ, SINIAKOVÁ – Kuděrmetovová, Pavljučenkovová (obě RUS) 6:1, 7:6 (1)

Semifinále čtyřhry
Rusová (NED), Zidanšeková (SLO) – HRADECKÁ, KR. PLÍŠKOVÁ 3:6, 6:3, 4:10 

Foto: TK SPARTA PRAHA/Pavel Lebeda (sport-pics.cz)