Zpět na všechny články

Kolodziejová slaví postup do 2. kola

29. srpna 2020

Turnaj WTA 125k Series v Praze, Prague Open, odstartoval v sobotu první polovinou zápasů úvodního kola dvouhry. Na kurty se během sobotního programu vydalo i sedm českých tenistek, z nichž se do dalšího kola turnaje podařilo postoupit pouze Miriam Kolodziejové. Ta si poradila ve dvou setech s Turkyní Eraydinovou. Na turnaji naopak končí Denisa Šátralová, Linda Nosková, Nikola Bartůňková, Sára Bejlek, Kristýna Lavičková a Barbora Palicová.

Kolodziejová potvrdila roli favoritky
Miriam Kolodziejová (790.) zvládla svůj úvodní zápas na turnaji WTA v Praze a porazila Turkyni Basak Eraydinovou (430.) hladce 6:3, 6:2. Česká tenistka vstupovala do utkání v roli favoritky, a to i přes žebříčkové postavení, které však vzhledem k předchozím zdravotním problémům Kolodziejové nebylo tolik vypovídající o jejích skutečných kvalitách.

V prvním setu byla po celou dobu o krůček napřed. Soupeřka sice dvakrát dokázala srovnat skóre díky rebrejkům, ale v koncovce už na Češku recept nenašla. Ve druhém setu už Kolodziejová o servis nepřišla, sama naopak dvěma brejky dosáhla na cenný postup do druhého kola, což jí vynese 20 bodů do žebříčku.

„Jsem ráda, že jsem to zvládla. Je to vlastně jeden z mých největších turnajů, co jsem kdy hrála,“ hodnotila po utkání Češka. „Bylo to náročné. Hlavně jsem se bála, že budu nervozní, což jsem nakonec vůbec nebyla.“

„Dobře jsem četla její hru. Například, když zahrála kraťas, tak jsem tam většinou už běžela,“ potěšilo Kolodziejovou. „Soupeřka měla nepříjemný hlavně servis a forhend.“

Nosková recept na favoritku nenašla
Vyrovnaný duel spolu v Praze svedly Linda Nosková (1056.) a Mayar Sherifová (170.) z Egypta. Favorizovaná Egypťanka nakonec oslavila vydřený postup do druhého kola po setech 7:6(3), 7:5.

V prvním setu otočila Nosková z 0:2 na 4:2, ale výhodu brejku neudržela a v trochu bláznivé pasáži plné brejků Sherifová musela odvracet brejkbol, než se jí povedlo srovnat na 5:5. Dějství dospělo až do tiebreaku, ve kterém byla favoritka úspěšnější.

Ve druhém setu byla Nosková znovu velmi blízko zisku sady, ale vedení 5:3 nedokázala přetavit v úspěch, Sherifová získala čtyři gemy v řadě a duel zakončila.

Bejlek na Chwalinskou nestačila
Proti velké favoritce Maje Chwalinské (226.) musela v prvním kole naskočit na divokou kartu startující čtrnáctiletá Sára Bejlek, jež ale na svou soupeřku nevyzrála. Utkání, které trvalo 59 minut, vyhrála Polka 6:0, 6:1.

Bartůňková uhrála jen tři gemy
Nepříliš povedený zápas má za sebou v Praze čtrnáctiletá Nikola Bartůňková. V souboji s favorizovanou Chorvatkou Tenou Lukasovou (261.) nedokázala najít svou hru a prohrála 1:6, 2:6. Několikrát v utkání ovšem prokázala své kvality. Na začátku druhé sady obrala favoritku o servis a hodně jí může mrzet pátý gem, ve kterém si vypracovala hned čtyři brejkboly za stavu 1:3.

V Praze končí i Šátralová
První zápas od února odehrála na turnaji WTA v Praze Denisa Šátralová (237.), jež se nezúčastnila žádného z turnajů, které byly pořádány Českým tenisovým svazem. Návrat na kurty jí ovšem nevyšel podle představ a s Němkou Katharinou Gerlachovou (238.) prohrála 2:6, 1:6.

Lavičková dohrála v prvním kole
Osmnáctiletá Kristýna Lavičková (-) na turnaji WTA 125k Series v Praze nedokázala najít recept na favorizovanou Slovenku Rebeccu Šramkovou (193.) a prohrála 1:6, 5:7. Šramková, která má na kontě už 10 titulů na okruhu ITF, a má zkušenosti z turnajů WTA, byla po většinu utkání lepší hráčkou a poradila si i s vypjatou situací v šesté hře druhé sady, kdy čelila brejkbolu za stavu 3:3.

Palicová nevyužila vedení
Barbora Palicová (-) se s turnajem v Praze rovněž loučí v prvním kole. V utkání s Britkou Francescou Jonesovou (321.) sice začala výborně, ale nakonec padla po setech 7:6(4), 2:6, 1:6.

V prvním setu vedla česká tenistka už 5:2, ale záhy prohrávala 5:6.Nakonec se jí povedlo ještě jednou prorazit Jonesové servis a vynutit si tiebreak, který dokázala ovládnout. Ve druhé sadě měla spoustu šancí na returnu, ale další brejk už nepřidala a soupeřce se povedlo převzít otěže zápasu. Díky dvěma brejkům si vynutila třetí set, v němž už zcela dominovala.

1. kolo dvouhry
Francesca Jonesová (GBR, 322.) – BARBORA PALICOVÁ (-) 6:7(4), 6:2, 6:1

KRISTÝNA LAVIČKOVÁ (-) – Rebecca Šramková (SVK, 193.) 1:6, 5:7
Marcela Zacariasová (MEX, 258.) – Olga Danilovičová (SRB, 174.) 3:6, 1:6
Georgina Garcia Perezová (ESP, 282.) – Jekaterina Gorgodzeová (GEO, 207.) 6:4, 3:6, 6:1
Irina Baraová (ROU, 159.) – Zuzana Zlochová (SVK, 317.) 6:2, 6:2
Seone Mendezová (AUS, 272.) – Amanda Carrerasová (GBR, 334.) 6:2, 6:2
Laura Ioana Paarová (ROU, 198.) – Jule Niemeierová (GER, 301.) 6:3, 6:4
Tereza Mrdezová (CRO, 230.) – Kristína Kučová (SVK, 173.) 4:6, 4:6
Katharina Gerlachová (GER, 238.) – DENISA ŠÁTRALOVÁ (237.) 6:2, 6:1
Tena Lukasová (CRO, 261.) – NIKOLA BARTŮŇKOVÁ (-) 6:1, 6:2
Chihiro Muramatsuová (JPN, 209.) – Jana Čepelová (SVK, 167.) 7:6(5), 1:6, 6:2
Bibiane Schoofsová (NED, 188.) – Ulrikke Eikeriová (NOR, 249.) 5:7, 6:0, 6:4