Kolodziejová postoupila do 3. kola
Miriam Kolodziejová (790.) si na podniku WTA v Praze zahraje třetí kolo. Do toho postoupila třiadvacetiletá Češka po výhře 6:0, 3:6 a 6:3 nad Japonkou Juki Najtovou (196.).

Kolodziejová vlétla do zápasu bravurně, protivnici nadělila za pouhých 21 minut kanára. „Ani jsem to nečekala. Soupeřka dělala dost chyb a já hrála první set hodně dobře,“ pochvalovala si po utkání vítězka. Ta si následně duel zkomplikovala. „Moje chyba. Vyhrála jsem set 6:0 a polevila v hlavě, což bylo na začátku vidět. Hned to bylo 0:3 a pak už se to se mnou vezlo. Měla jsem sice ještě brejkbol na 4:4, ten jsem ale nedala a nedohrála set nejlépe,“ hodnotila dále Kolodziejová, jež vzala asijské protivnici během střetnutí hned osmkrát servis.

Sama Kolodziejová na servisu neodvrátila ani jeden z pěti celkových brejkbolů, mrzet ji to ale nakonec nemuselo. Ve třetím dějství to byla ona, kdo znovu začal diktovat tempo hry. „Bylo důležité, že jsem si hned udělala náskok a pak držela servis,“ ohlížela se za koncovkou zápasu. Zároveň vysekla poklonu i soupeřce, která předvedla celou řadu úspěšných stopbalů. „Věděla jsem, že kraťasy umí, hrály jsme spolu už před dvěma roky. Vytáhla je v momentech, kdy jsem je nečekala. To bylo pro mě nejtěžší,“ přiznala.

Další soupeřkou tenistky z konce osmé stovky žebříčku bude Mexičanka Zarazuová.

Detiuc a Marková ztratily jen dvě hry
Česká dvojice Anastasia Detiuc, Johana Marková vstoupila do antukového turnaje WTA v Praze (125k) hladkým vítězstvím dvakrát 6:1 nad ruským párem Anšbaová, Jašinová. Češky v utkání odvrátily všech šest brejkbolů soupeřek, samy využily pět z devíti příležitostí.

„Určitě to nebylo tak jednoznačné. Byl to náš první zápas na turnaji, byly jsme i nervózní. Nicméně měly jsme plán a snažily jsem se hrát podle něj,“ uvedla Detiuc, na niž navázala její parťačka.

„Plán byl hrát útočně a hodně na síti, protože jsme věděly, s čím přijdou ony,“ doplnila Marková.

VYBRANÉ ZÁPASY PONDĚLNÍHO PROGRAMU

2. kolo dvouhry
Francesca Jonesová (GBR, 321.) – Rebecca Šramková (SVK, 193.) 6:2, 1:6, 6:2
Sabine Lisická (GER, -) – Stephanie Wagnerová (GER, 273.) 6:4, 6:4
Monica Niculescuová (ROU, 138.) – Andrea Lazarová Garcíaová (ESP, 318.) 4:6, 4:6
MIRIAM KOLODZIEJOVÁ (790.) – Juki Najtová (JPN, 194.) 6:0, 3:6, 6:3
Laura-Ioana Paarová (ROU, 198.) – Kristína Kučová (SVK, 173.) 3:6, 6:7(3)
Anna Karolína Schmiedlová (SVK, 181.) – Alexandra Cadantuová (ROU, 292.) 7:6(4), 3:2 skreč Cadantuová

1. kolo čtyřhry
DETIUC, MARKOVÁ – Anšbaová, Jašinová (obě RUS) 6:1, 6:1

KOMPLETNÍ PONDĚLNÍ VÝSLEDKY A STATISTIKY NALEZNETE ZDE.