Ročník 2023
V areálu TK Sparta Praha ve Stromovce se uskutečnil čtrnáctý ročník turnaje, potřetí v historii se hrálo na tvrdém povrchu. Překvapivou šampionkou se stala Nao Hibinová, která proklouzla do hlavní soutěže až jako šťastná poražená z kvalifikace. Japonská tenistka ve finále porazila Lindu Noskovou 6:4 a 6:1.
Turnaj začal tradiční dvoukolovou kvalifikací, kterou zdárně prošla Gabriela Knutsonová. Úspěšná kvalifikantka následně v prvním kole hlavní soutěže potrápila Terezu Martincovou v třísetové bitvě.
Obhájkyní trofeje byla Marie Bouzková, která skončila hned v prvním kole na raketě Rumunky Jaqueline Cristianové. Do Stromovky zavítaly také Číňanky Šuaj Čang a Lin Ču, Francouzka Alizé Cornetová, Estonka Kaia Kanepiová či Belgičanka Yanina Wickmayerová.
Velkým příběhem
turnaje bylo loučení dvojnásobné wimbledonské vítězky ve čtyřhře Barbory
Strýcové s českým publikem. Z domácích tenistek se nejdále dostaly
Tereza Martincová a Linda Nosková. Zkušenější Martincová nenašla ve čtvrtfinále
recept na Nao Hibinovou. A teenagerka Nosková prohrála s houževnatou
Japonkou ve finále.
Hibinová potvrdila svůj dokonalý týden ve čtyřhře, kde triumfovala po boku Oxany Kalašnikovové. Japonsko-gruzínská dvojice ve finále přehrála americko-francouzský pár Quinn Gleasonová, Elixane Lechemiaová 6:7(7), 7:5 a 10:3. V soutěži čtyřhry se dařilo i českým teenagerkám, když do semifinále postoupily Barbora Palicová s Dominikou Šalkovou a Nikola Bartůňková s Terezou Valentovou.
Archiv článků
Srpnový Livesport Prague Open 2023 s českými hvězdami
Vítězka dvouhry
Vítězky čtyřhry
GALERIE
celá galerie 2023Den 10 (pondělí 7. srpna)
Den 9 (neděle 6. srpna)
Den 7 (pátek 4. srpna)
Ročník 2022
Na betonových kurtech TK Sparta Praha ve Stromovce se uskutečnil už třináctý ročník turnaje. Livesport Prague Open mělo po roce opět českou vítězku, když skvěle hrající Marie Bouzková ve finále hladce porazila Anastasii Potapovovou 6:0 a 6:3.
Do areálu pražské Sparty v letním termínu po Wimbledonu znovu zavítala plejáda tenisových hvězd. Nasazenou jedničkou byla Estonka Anett Kontaveitová, titul přijela obhajovat turnajová dvojka Barbora Krejčíková, v pavouku figurovaly i Belgičanka Elise Mertensová, Rumunka Sorana Cirsteaová či Francouzka Alizé Cornetová.
V silné konkurenci se nakonec prosadila osmá nasazená Marie Bouzková, která navázala na svou jízdu do čtvrtfinále Wimbledonu. Usměvavá tenistka neztratila při cestě za trofejí na Livesport Prague Open ani set a na okruhu WTA poprvé triumfovala v singlu!
Na turnaji se dařilo také teenagerce Lindě Noskové, jež proměnila divokou kartu v senzační postup do semifinále, kde nestačila na pozdější šampionku Bouzkovou. Spokojená mohla být i další držitelka divoké karty Lucie Havlíčková, jež pronikla do osmifinále. Hned dvě mladé Češky – Barbora Palicová a Dominika Šalková – uspěly v náročné kvalifikaci.
Poražená finalistka Potapovová si spravila chuť ve čtyřhře, kde získala spolu s Janou Sizikovovou titul. Deblová soutěž přinesla i jeden velký příběh: Andrea Sestini Hlaváčková se po boku své parťačky Lucie Hradecké rozloučila se svou bohatou kariérou. Populární česká dvojice postoupila do čtvrtfinále, tam už byly nad její síly Japonka Katová a Britka Murrayová Sharanová.
Archiv článků
Bouzková vybojovala premiérový titul na okruhu WTA
Vítězka dvouhry
Vítězky čtyřhry
GALERIE
celá galerie 2022Den 9 (neděle 31. července)
Den 8 (sobota 30. července)
Den 7 (pátek 29. července)
Ročník 2021
Poprvé se hrál turnaje ve Stromovce na betonových kurtech. Stalo se tak mezi 12. a 18. červencem, kdy se dvanáctý ročník Prague Open, tentokrát pod názvem Livesport Prague Open, konal. Finále singlu bylo ryze české – Barbora Krejčíková v něm porazila Terezu Martincovou. Taktéž vítězky deblového pavouka byly z pořádající země.
Velká změna – Prague Open se tento rok poprvé přesunulo z antuky na betonové kurty – vzhledem ke změně termínu v kalendáři, který je až po Wimbledonu a před US Open, jde o pochopitelné opatření.
Co bylo stejně jako v předchozích letech, bylo hvězdné obsazení – už tradičně lákal turnaj ve Stromovce na velké jména, hlavně co se týče českých hráček. Petra Kvitová, čerstvá vítězka Roland Garros a osmifinalistka Wimbledonu Barbora Krejčíková a spoustu dalších českých tenisových hvězd. K tomu získala divokou kartu třeba Samantha Stosurová, vítězka US Open z roku 2011.
Nedařilo se jedné z hlavních favoritek. Petra Kvitová vypadla po boji už v prvním kole turnaje. Naopak rozjetá Barbora Krejčíková postupovala pavoukem hladce bez ztráty setu, když ve čtvrtfinále vyřadila i svou deblovou parťačku Kateřinu Siniakovou. V semifinále si taktéž poměrem 2:0 na sety poradila s Číňankou Sin-jü Wang a mohla se těšit na finále proti krajance Tereze Martincové.
Ta ve Stromovce zažívala životní turnaj a byla velkým příjemným překvapením. I Martincová šla do finále po čtyřech výhrách bez ztráty setu. Poslední zápas byl však jasnou záležitostí Barbory Krejčíkové, která díky výhře 6:0 a 6:2 opanovala celý turnaj.
Také soutěž deblu přinesla spoustu radosti českým fanouškům. Turnaj vyhrály Marie Bouzková s Lucií Hradeckou, které ve finále porazily první nasazený pár Kužmová, Stojanovičová 7:6 a 6:4. Také Bouzková s Hradeckou prošly pavoukem bez ztráty setu.
Archiv článků
Jaké jsou podmínky pro vstup do areálu?
Livesport Prague Open v červenci
Vítězka dvouhry
Vítězky čtyřhry
GALERIE
celá galerie 2021Den 9 (neděle 18. července)
Den 8 (sobota 17. července)
Den 7 (pátek 16. července)
Ročník 2020
Ani tenisu se nevyhnula pandemie koronaviru. Původně plánovaný turnaj v dubnu musel být odsunut. Své místo v programu okruhu WTA si Prague Open našel 10. až 16. srpna. Před prázdnými tribunami se nejlépe vedlo nasazené jedničce Simoně Halepové. Titul ve čtyřhře získala ryze česká dvojice.
Na 11. ročníku Prague Open kvůli koronavirové pandemii chyběli fanoušci, a tak se v pražské Stromovce hrálo před prázdnými tribunami. V hvězdném obsazení však turnaj neutrpěl. Do Prahy zavítala bývalá světová jednička, vítězka French Open a Wimbledonu Simona Halepová nebo třeba semifinalistka Australian Open Elise Mertensová. Nejvýše nasazenou Češkou byla Barbora Strýcová.
Kristýna Plíšková začala skvěle, když v druhém kole vyřadila druhou nasazenou Chorvatku Petru Martičovou. Dobrými výkony se podařilo Plíškové dojít až do semifinále. Tam na ni ovšem čekala Elise Mertensová, která už byla nad její síly. Druhou finalistkou se podle očekávání stala Rumunka Simona Halepová.
Finále mezi Halepovou a Mertensovou přineslo hodinu a půl dlouhou bitvu. První set připadl jednoznačně Rumunce. Ten druhý už byl těsnější, ale i přes všechnu snahu Mertensové prodloužit utkání připadl nakonec i druhý set světové dvojce.
Čtyřhra přinesla finálový rumunsko-český souboj. V něm
se střetly přemožitelky nejvýše nasazené dvojice (Krejčíková/Siniaková) Monica
Niculescuová a Ioana Raluca Olaruová proti Lucii Hradecké a Kristýně Plíškové.
Zápas se mnohem lépe vydařil české dvojici, která tak zaslouženě vyhrála 6:2, 6:2 a ovládla celý turnaj.
Archiv článků
Chcete být součástí příštího turnaje WTA?
Za oponou: Důležití lidé v pozadí. Chcete jimi být i vy?
Thanks to all players for the professional behaviour
Vítězka dvouhry
Vítězky čtyřhry
GALERIE
celá galerie 2020Den 9 (neděle 6. září)
Den 8 (sobota 5. září)
Den 7 (pátek 4. září)
Ročník 2019
Jubilejní desátý ročník Prague Open byl zahájen 29. dubna a trval až do 4. května. Stejně jako o rok dříve byla před turnajem nasazenou jedničkou Karolína Plíšková, ale znovu k jejímu startu nedošlo. Světová čtyřka se v den turnaje odhlásila ze zdravotních důvodů. Finále tak překvapivě ovládla kvalifikantka Jil Teichmannová. Ve čtyřhře si pak nejlépe počínalo duo Anna Kalinská a Viktória Kužmová.
Poté co se Karolína Plíšková na poslední chvíli odhlásila z turnaje, bylo Prague Open po dvou letech bez účasti hráčky z elitní desítky žebříčku WTA. I tak na startovní listině figurovala zajímavá jména. K vidění byla světová třináctka Anastasija Sevastovová nebo třeba finalistka předešlého ročníku Mihaela Buzarnescuová.
Hned první kolo přineslo velké překvapení. Anastasija Sevastovová, která při neúčasti Karolíny Plíškové byla pasována do role největší favoritky turnaje, nezvládla zápas s Anastasií Potapovovou a s turnajem se rozloučila. Od začátku však překvapovaly jiné dvě hráčky. Na divokou kartu hrající Karolína Muchová a kvalifikantka Jil Teichmannová. Obě také později dokráčely do finále.
Obě tenistky hrály své premiérové finále na okruhu WTA. Zápas, který trval téměř 3 hodiny, nakonec lépe zvládla Švýcarka a po setech 7:6, 3:6 a 6:4 získala svůj první titul.
Do finále čtyřhry se podle předpokladů propracovaly obhájkyně titulu Květa Peschkeová s Nicole Melicharovou. Proti nim se postavil pár Anna Kalinská a Viktória Kužmová. Papírové favoritky vstoupily do zápasu solidně, když uhrály první set ve svůj prospěch, jenže pak přišel velký obrat. Kalinská s Kužmovou ovládly zbylé dva sety, a staly se tak vítězkami Prague Open za rok 2019.
Vítězka dvouhry
Vítězky čtyřhry
Ročník 2018
Devátý ročník WTA Prague Open se konal v termínu 30. dubna až 5. května. Nasazenou jedničkou se opět po roce měla stát Karolína Plíšková, ovšem zranění z předešlého turnaje ji do hry nepustilo. Její roli přebrala krajanka Petra Kvitová, která také potvrdila roli největší favoritky a celý turnaj vyhrála. Ve čtyřhře panoval česko-americký pár Květa Peschkeová-Nicole Melicharová.
Turnaj znovu přilákal řadu elitních domácích hráček, ale také spoustu zajímavých jmen ze zahraničí. Absence Karolíny Plíškové, která se kvůli problémům s třísly z turnaje odhlásila, posadila do role z největší favoritky dvojnásobnou vítězku Wimbledonu let 2011 a 2014 Petru Kvitovou. Světovou desítku však nečekal vůbec jednoduchý úkol, když řada soupeřek byla žebříčkově postavena jen o něco níže.
Turnaj brzy skončil pro Barboru Strýcovou, která hned v prvním kole skončila na raketě Camily Giorgiové. Naopak jako nůž máslem procházela turnajem Petra Kvitová, která postupovala bez ztráty setu. I Kristýna Plíšková si ze startu turnaje počínala velmi dobře a v prvních dvou kolech neztratila ani set. Ve čtvrtfinále však narazila na rozjetou Mihaelu Buzarnescuovou, která s ní neměla slitování.
Finále ve dvouhře nakonec obstaraly Petra Kvitová a Mihaela Buzarnescuová. První set finálového klání dopadl lépe pro Rumunku. Poté ale už vládla jen česká tenistka, která se ze ztráty prvního setu nesesypala a další dva suverénně ovládla. Po výhře 4:6, 6:2 a 6:3 tedy svůj první titul na Prague Open slavila Petra Kvitová.
I finále čtyřhry mělo zajímavé obsazení. Česko-americký pár
Květa Peschkeová s Nicole Melicharovou prošel do finále po cenném skalpu
v semifinále, kde vyřadil nejvýše nasazenou dvojici Andrea Sestini
Hlaváčková a Renata Voráčová. Druhá
dvojice se skládala z finalistky dvouhry Mihaely Buzarnescuové a její
parťačky Lidzije Marozavaové. Dvousetová bitva nakonec přinesla výhru pro duo
Květa Peschkeová a Nicole Melicharová. Rumunka Buzarnescuová tak z dvou
finálových účastí neproměnila ani jednu.
Vítězka dvouhry
Vítězky čtyřhry
Ročník 2017
Ve jménu mnoha překvapení se nesl 8. ročník J&T Banka Prague Open, 3. pod hlavičkou WTA. O týden později než v předchozích letech, od 1. do 6. května, diváci na antukových dvorcích areálu TK Sparta Praha v němém úžasu sledovali likvidaci všech nasazených hráček a spanilou jízdu tenistky, která v Praze odehrála ne 5, ale hned 8 utkání, její cesta k vítězství totiž začala už v kvalifikaci. Němka Mona Barthelová v historickém finále nenasazených hráček přestřílela Kristýnu Plíškovou. Čtyřhru pak za obrovského aplausu publika ovládla nestárnoucí Květa Peschkeová společně s Němkou Annou-Lenou Groenefeldovou.
Třetí rok po sobě měnil pražský turnaj dotaci, avšak tentokrát z čistě formálních důvodů. Před sezónou 2017 totiž WTA zrušila u turnajů kategorie WTA International půlmilionové dotace. Ta tak klesla zpět na 250 tisíc dolarů. Přesto se v Praze opět sešla nesmírně kvalitní sestava hráček včetně dvou bývalých světových jedniček Dánky Caroline Wozniacké a Srbky Jeleny Jankovičové. Jako tradičně se kromě Petry Kvitové účastnila kompletní česká špička, avšak tentokrát přípravný turnaj před French Open opanovala zahraniční hráčka, stalo se tak po třech letech.
A byla to obrovská senzace. Mona Barthelová totiž už ve 2. kole kvalifikace utekla ze 3 mečbolů a nečekalo se, že by mohla zazářit. Jenže Němka si v Praze vzpomněla na své nejlepší časy, kdy se dostala až na 23. místo žebříčku a v 1. kole vyřadila nasazenou šestku Číňanku Šuaj Čang, když jí v prvním setu dokonce nadělila kanára. Jednoduchou práci měla i s Francouzkou Océane Dodinovou, ve čtvrtfinále pak ve dvou tiebreacích přetlačila Italku Camilu Giorgiovou. Až v semifinále ztratila set, ale ani třetí nasazená Barbora Strýcová nedokázala zastavit rozjetou německou mašinu.
Ani její finálová soupeřka nebyla z kategorie očekávaných. Kristýna Plíšková totiž antuku nemiluje, až do tohoto turnaje na ní na okruhu WTA vyhrála jediný zápas. Jenže v prvním kole ve vyrovnaném zápase dokázala vyřadit na divokou kartu startující bývalou světovou jedničku Srbku Jelenu Jankovičovou a ve druhém kole měla štěstí, neboť obhájkyně titulu Lucie Šafářová z turnaje před zápasem odstoupila. Těsně před turnajem dobrala antibiotika na angínu a zkusila to, jenže zvládla jeden střet a dál to nešlo. Plíšková se bez boje dostala do čtvrtfinále, kde naopak musela bojovat velmi tvrdě. Brazilka Beatriz Haddad Maiovou v tiebreaku vyhrála první set, Plíšková však zbytek utkání zvládla výrazně lépe a v dalším střetu nenasazených hráček v semifinále přejela vycházející hvězdu Jeļenu Ostapenkovou z Lotyšska, která až měsíc po turnaji oslavila 20. narozeniny.
Také finále začala česká tenistka výrazně lépe a s přehledem vyhrála první set. Ve druhém setu pak po brejku vedla 4:3, jenže Barthelová dokázala zmobilizovat síly, které naopak začaly Plíškové chybět. Výsledkem bylo otočení nejen druhého setu, ale po poměrně jednoznačném třetím setu i celého zápasu. Mona Barthelová zvítězila 2:6, 7:5, 6:2, dočkala se titulu na okruhu WTA po 3 letech, celkově čtvrtého v kariéře, a z 82. místa žebříčku poskočila o 26 pozic výše. Kristýna Plíšková se i přes finálovou porážku posunula do první padesátky na 48. příčku.
Finále čtyřhry pak bylo ze tří čtvrtin českou
záležitostí. Ačkoliv vyrovnanou bitvu neovládl ryze český pár, centrální kurt i
tak vítězkám aplaudoval více než obvykle. Součástí vítězné dvojice totiž byla
zanedlouho 42letá legendární čeká deblistka Květa Peschkeová, bývalá deblová
světová jednička a vítězka Wimbledonu 2011, pro kterou šlo už o 28. turnajový
titul ve čtyřhře, ale první na českém území. Společně s Annou-Lenou Groenefeldovou porazila dvojici Lucie Hradecká, Kateřina Siniaková 6:4, 7:6 (3). Pro Němku šlo
o 15. deblový triumf na okruhu WTA, z toho 4. společně s Peschkeovou.
Vítězka dvouhry
Vítězky čtyřhry
Ročník 2016
Ve druhém roce pod hlavičkou WTA došlo k navýšení dotace J&T Banka Prague Open z původních 250 na 500 tisíc dolarů, což pořadatelům umožnilo mít v pavouku 2 tenistky z listiny hráček top 10. A právě jedna z nich, Lucie Šafářová, domácího turnaje hraného od 25. do 30. dubna na jako obvykle skvěle připravených antukových kurtech TK Sparta Praha využila k výraznému vylepšení dojmu z probíhající sezóny a stala se jeho první trojnásobnou vítězkou, ve finále předčila po velkém boji Samanthu Stosurovou. Čtyřhru opanoval pár Margarita Gasparjanová, Andrea Hlaváčková.
Navýšení dotace mělo jeden konkrétní důvod. Na listině hráček top 10 pro rok 2016 se totiž nacházely Karolína Plíšková i Lucie Šafářová a při zachování dotace z předchozího roku by v Praze mohla startovat pouze jedna z nich. Tímto krokem si pořadatelé zajistili start obou, přesto v době konání turnaje nebyla ani jedna z nich žebříčkově nejvýše postavenou a tudíž nasazenou jedničkou. Tou byla původně Italka Roberta Vinciová, jenže zranění nohy jí donutilo odhlásit se těsně před rozlosováním turnaje, její místo tak zaujala Světlana Kuzněcovová, dvojnásobná grandslamová vítězka, kterou od opakované účasti neodradilo ani loňské vyřazení už v 1. kole. Takové renomé si pražský turnaj stihl vybudovat. Další grandslamovou šampionkou v pavouku se stala Australanka Samantha Stosurová. Jež triumfovala na US Open 2011.
Kuzněcovovou však jisté pražské prokletí neopustilo. Ačkoliv na kurtu si tentokrát vedla mnohem lépe a postoupila až do semifinále, do souboje obou grandslamových vítězek už nastoupit pro zranění břišních svalů nemohla. Čtvrtá nasazená Australanka při své první účasti v Praze postoupila bez boje do finále a byla za nečekané volno ráda, jelikož v předchozím průběhu turnaje absolvovala hned dva třísetové souboje. Jeden nečekaně už v 1. kole, velký odpor kladla kvalifikantka Sorana Cîrsteaová. Po relativně jednodušším střetu s Markétou Vondroušovou ji pak čekala jedna z největších bitev dosavadní historie turnaje, Barboru Strýcovou ve čtvrtfinále udolala až po dvou tiebreacích.
Druhou finalistkou se stala Lucie Šafářová, pro kterou byl průběh sezóny až do pražského turnaje noční můrou. Po velkých zdravotních problémech z konce roku 2015 a únorovém návratu na kurty totiž až dosud nevyhrála ve dvouhře jediný zápas! V Praze ji ale nakopl otočený souboj 1. kola proti Marianě Duqueové Mariñové z Kolumbie a v následujícím průběhu až do finále neztratila jediný set. Postupně vyřadila Lucii Hradeckou, Su-wej Sie z Tchaj-wanu a Karolínu Plíškovou, aby se mohla ve finále postavit australské bombarďačce. A jak turnaj otevřela, tak ho také uzavřela. Po ztraceném prvním setu dokázala zápas otočit a po výsledku 3:6, 6:1, 6:4 se Lucie Šafářová stala první trojnásobnou vítězkou historie J&T Banka Prague Open. Celkově šlo o její sedmý triumf na okruhu WTA.
Také ve čtyřhře se mohl zcela zaplněný centrální
kurt radovat z vítězství české hráčky. Andrea Hlaváčková ve spolupráci s Margaritou Gasparjanovou porazila argentinsko-polský pár María Irigoyenová, Paula Kaniaová 6:4, 6:2. Pro Gasparjanovou šlo o třetí deblový turnajový titul, Hlaváčková pak slavila
už šestnáctý triumf ve čtyřhře na okruhu WTA.
Vítězka dvouhry
Vítězky čtyřhry
Ročník 2015
Povýšení turnaje z okruhu ITF do okruhu WTA přineslo s výrazně vyšší dotací také titulárního sponzora. Od 27. dubna do 2. května se tak pražský turnaj poprvé konal pod hlavičkou J&T Banka Prague Open. Na antukových kurtech areálu TK Sparta Praha se diváci po třech letech dočkali kompletně českého obsazení ve finále singlu a pozici nasazené jedničky v něm potvrdila Karolína Plíšková, ačkoliv měla s Lucií Hradeckou nečekaně hodně práce. V deblu se radoval švýcarsko-český pár Belinda Bencicová, Kateřina Siniaková.
Ročník 2015 přinesl první velkou změnu v historii. Z turnaje ITF s dotací 100 000 dolarů se stal turnaj WTA s dotací 250 000 dolarů. To přineslo výrazně vyšší zájem elitních hráček a výsledné skvělé obsazení, všech 8 nasazených tenistek patřilo do první čtyřicítky žebříčku. V rámci přípravy na French Open se účastnila téměř kompletní česká špička, chyběla pouze Petra Kvitová. Hlavním tahákem pak byly stále se zlepšující Karolína Plíšková, finalistka turnajů v Sydney a Dubaji, a Lucie Šafářová, vítězka únorového turnaje v Dauhá. Největší zahraniční hvězdou byla Světlana Kuzněcovová, vítězka US Open 2004 a French Open 2009.
Turnaj byl plný překvapení, více než polovina nasazených hráček nepřežila první kolo, včetně Lucie Šafářové a Světlany Kuzněcovové. Jejich přemožitelky Tereza Smitková a Číňanka Šuaj Čang však do čtvrtfinále neprošly. Senzační jízdu pavoukem pak předvedla Lucie Hradecká, až 73. hráčka žebříčku, která se do hlavního turnaje musela probít z kvalifikace, ale na její raketě poté zůstaly Anastasia Pavljučenkovová, Tereza Smitková, Klára Koukalová i Kateřina Siniaková. Ve finále ji pak čekala první nasazená Karolína Plíšková, která sice většinu vítězství musela urvat až ve třetím setu, ale zvládla to. Její cestu lemovaly Annika Becková, Cvetana Pironkovová, Denisa Allertová a Yanina Wickmayerová. Finále nabídlo obrovskou bitvu, ve které byla Lucie Hradecká blízko svého vůbec prvního triumfu na turnaji WTA ve dvouhře, ale nakonec své slavnější krajance podlehla. Karolína Plíšková vyhrála 4:6, 7:5, 6:3 a získala svůj čtvrtý turnajový titul na okruhu WTA.
Už před finále čtyřhry pak bylo jasné, že se čeští
fanoušci budou moct radovat. V obou párech se totiž vyskytovala jedna domácí
hráčka. Nakonec se z vítězství 6:2, 6:2 nad Ukrajinkou Katerynou Bondarenkovou a
Evou Hrdinovou radovaly Švýcarka se slovenskými kořeny Belinda Bencicová a
Kateřina Siniaková. Pro Bencicovou se jednalo o premiérový turnajový titul v deblu,
Siniaková se radovala podruhé.